• Lekcje z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach "Laboratoriów Przyszłości".

• 28.02.2023
        • Luty to kolejny miesiąc, w którym uczniowie naszej szkoły wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Wykonane przez dzieci długopisami 3D modele cyfr  przydały się najmłodszym uczniom na zajęciach matematycznych oraz dydaktyczno wyrównawczych do układania i odczytywania liczb dwucyfrowych oraz określania pozycji dziesiątek i jedności. Rozpoczęliśmy również przygodę z drukiem 3D. Uczniowie podczas zajęć techniki zapoznali się z instrukcją i zasadą działania drukarki 3D i wydrukowali pierwszy projekt – wielkanocnego króliczka. Dzięki pozyskanym urządzeniom w ramach projektu Laboratoria przyszłości”  zajęcia lekcyjne są atrakcyjniejsze i bardziej angażujące uczniów.

#LaboratoriaPrzyszlosci#LaboratoriaPrzyszlosci#

• Fauna Biebrzańskiego Parku Narodowego

• 28.02.2023
        • 24 lutego gościliśmy w naszej szkole edukatorów z BPN, którzy przeprowadzili  zajęcia dla uczniów podzielonych na dwie grupy wiekowe. Tematem przewodnim była fauna Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz tropy zwierząt. W klasach starszych został przeprowadzony konkurs wiedzy. Laureatami tego konkursu zostali:

1. Szymon Tytła klasa VIII – I miejsce
          2. Tomasz Kukliński klasa IV – II miejsce
          3. Emilia Skorupa klasa VIII – III miejsce

Dziękujemy za niezwykle ciekawe spotkanie.

• 28.02.2023
        • Każdego roku z okazji walentynek organizujemy POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Walentynkowe życzenia można było przesłać lubianym koleżankom i kolegom oraz nauczycielom.

• Urodziny w przedszkolu

• Do zabawy mnóstwa siły,

Żeby każdy dzień był miły,

Pełen śmiechu i radości,

Wielu urodzinowych gości,

Stu prezentów, stu buziaków,

Zdrowia, szczęścia i słodyczy

Całe przedszkole Wam Życzy !!!

• Klasa małych ratowników

• 10.02.2023
        • Życie ludzkie jest wartością najcenniejszą. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać dzieci już od najmłodszych lat. Uczniowie klas drugich i pierwszych brali udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Podczas lekcji oceniali swoje bezpieczeństwo i poszkodowanego, sprawdzali czynności życiowe, nauczyli się ułożenia osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej bocznej, a także na złożonych przez siebie tekturowych telefonach wzywali pomoc. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Uświadomiły im one, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

• Podziękowanie za udział w akcji "Szkoły pełne talentów"

• 10.02.2023
        • Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Szkoły pełne talentów”. Za uzbierane talenciaki nasza szkoła odebrała nagrodę w postaci gier planszowych dla dzieci.

• Babciu, dziadku! Nie dajcie się oszukać!

• 10.02.2023
        • 21 i 22 stycznia to dni poświęcone naszym Babciom i Dziadkom, w których każdy kochający wnuczek i wnuczka nie może zapomnieć o odwiedzinach czy telefonie. Niestety, te uroczyste dni mogą zostać również wykorzystane przez oszustów, którzy podszywają się pod osoby najbliższe w celu wyłudzenia pieniędzy. Uczniowie naszej szkoły  w trosce o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców naszej gminy i swoich kochanych dziadków postanowili ostrzec ich przed oszustami, którzy nieustannie - podając się za wnuczka czy policjanta - wyłudzają od nich pieniądze i kosztowności. Zarówno młodsi jak i starsi przygotowali prace plastyczne dotyczące oszustw seniorów. Rysunki zostały umieszczone na ulotkach informacyjnych, które trafią do mieszkańców naszej gminy.

• 10.02.2023
        • Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. 18 stycznia na pięknie udekorowanym korytarzu szkolnym wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci chętnie brały udział w licznych konkurencjach  zorganizowanych przez wodzireja.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca niektórzy  z żalem opuszczali szkołę. To spotkanie umożliwiło dzieciom, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Kolejny bal karnawałowy już za rok.