• XXIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Walka z bykami”

• 18.06.2023
        •        6 czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie odbył konkurs dla ortograficznych talentów ze szkół powiatu augustowskiego. Naszą szkołę reprezentowali Magda Kuklińska i Jakub Wierzbicki z klasy V. Uczniów przygotowała polonistka Anna Palczewska-Ciruszys.

Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający ich umiejętności poprawnego pisania oraz znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Warto wspomnieć, że tegoroczna edycja zmagań ortograficznych została objęta Patronatem Burmistrza Augustowa. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Augustowa.  Nasi uczniowie uplasowali się tuż za podium i w nagrodę otrzymali karty podarunkowe na zakupy w określonym sklepie. Uczniom gratulujemy!!!

• 18.06.2023
        •           Dzień Dziecka jest obchodzony w Polsce od 1950 roku. Corocznie, z tej okazji, w dniu pierwszego czerwca, organizowane są różnego rodzaju uroczystości i zabawy, których adresatami są właśnie dzieci. W tym roku uczniowie z klas IV- VIII pod opieką pań: Alicji Kuklińskiej, Marzeny Dudy i Anny Palczewskiej Ciruszys spędzili ten dzień wspólnie nad jeziorem Dreństwo.

Na szczęście pogoda nam dopisała, podczas zabaw i gier na powietrzu przez cały czas towarzyszyło nam słońce i śmiech dzieci. Nasi uczniowie spędzili przyjemnie czas na grach zespołowych, a zmęczeni wysiłkiem fizycznym odpoczywali rozmawiając ze sobą, usadowieni wygodnie na kocach. Część uczniów zasiadła wokół ogniska nad jeziorem, gdzie można było upiec nad ogniem pyszną kiełbaskę. Dzień Dziecka to wspaniała okazja do integracji dzieci i aktywnego wypoczynku na łonie przyrody.