• 27.04.2022
        • 22 kwietnia zorganizowaliśmy w naszej szkole przegląd piosenek o tematyce ekologicznej. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi całej naszej szkolnej społeczności na problemy związane z ochroną środowiska i zachęcenie do ekologicznego trybu życia.

Udział w tej muzycznej imprezie wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły: od przedszkola do klasy ósmej. Mamy nadzieję, że poruszająca treść piosenek w tak miłym wykonaniu zostanie na zawsze w pamięci dzieci oraz dorosłych i skłoni do oszczędzania wody, energii elektrycznej, prawidłowego segregowania śmieci, czyli dbania o planetę, na której żyjemy.

• Wyniki XIX Powiatowego Przeglądu Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej

• 27.04.2022
        • Osiedlowy Dom Kultury w Augustowie zorganizował w marcu kolejny przegląd wielkanocnej plastyki obrzędowej. Z naszej szkoły wzięło w nim udział czworo uczniów. Wszyscy zajęli czołowe miejsca, otrzymali dyplomy i nagrody.

• Natalia Krasińska z klasy III zajęła I miejsce w kategorii: wypieki wielkanocne.
          • Anastazja Łochowska z klasy VI i Weronika Łochowska z klasy VIII zajęły I miejsce w kategorii: palmy.
          • Piotr Krasiński z klasy VII zajął III miejsce w kategorii: pisanki kolorowe.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

• Dzień Bez Plecaka

• 27.04.2022
        •  24 marca uczniowie naszej szkoły zorganizowali Dzień Bez Plecaka. Wszyscy musieli wykazać się dużą pomysłowością, żeby przynieść swoje podręczniki, zeszyty i przybory szkolne w jak najbardziej nietypowym pojemniku. Przykładowe pomysły uczniów można zobaczyć na fotografiach.

• Powitanie wiosny

• 24.04.2022
        • 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Tego dnia dzieci przebrane za zwierzątka egzotyczne poznawały zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Udaliśmy się również na spacer w celu poszukiwania zwiastunów wiosny. Podczas wędrówki dostrzegliśmy kwitnącą leszczynę, wierzbowe kotki oraz pierwsze wiosenne kwiaty: zawilce i przylaszczki.  Towarzyszyła nam kukła Marzanny, z którą każdy mógł  osobiście się pożegnać recytując  rymowankę „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno. Dzisiaj Cię żegnamy, bo wiosnę witamy”.