• Laboratoria przyszłosci listopad-styczeń

• 26.03.2024
        • Od połowy listopada do końca stycznia zarówno starsi jak młodsi uczniowie najczęściej korzystali z aparatu fotograficznego zakupionego z funduszy projektu „Laboratoria Przyszłości”.  Aparat był wykorzystany przez uczniów podczas szkolnych uroczystości takich jak „Jasełka” zabaw okolicznościowych takich jak: Andrzejki, Choinka, a nawet podczas spotkania z panią policjantką na pogadance o bezpiecznych feriach.

Uczniowie klas VI i VIII próbowali swoich sił poprzez składanie prostychmechanizmówz klocków Abilix, napisali odpowiedniprogram w języku Scratche.

#LaboratoriaPrzyszlosci#LaboratoriaPrzyszlosci#

• Powitanie wiosny

• 24.03.2024
        • 21 marca uczniowie z klas I-III wraz z przedszkolakami pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Tego dnia dzieci zaprezentowały się w niecodziennych strojach i niezwykle oryginalnych, wiosennych nakryciach głowy. Na początek zebrani w szkolnej stołówce uważnie obejrzeli film edukacyjny o zwiastunach wiosny. Następnie dzieci uczestniczyły w quizie, podczas którego miały okazję wykazać się zdobytą wiedzą po obejrzeniu filmu. Podczas zabawy edukacyjnej „Ja mam, kto ma?” uczniowie rozpoznawali popularne i mniej znane warzywa i owoce podkreślając ich walory smakowe oraz zdrowotne. Uczestnicy spotkania tworzyli także niezwykłe portrety pani wiosny. Z ogromną ochotą dzieci doskonaliły umiejętności fotograficzne wykonując sobie zdjęcia na wiosennej ściance. Do fotografowania został wykorzystany aparat fotograficzny zakupiony z projektu Laboratoria Przyszłości. Kolejną atrakcją, która sprawiła dzieciom wiele radości był popcorn i projekcja bajki animowanej Sing 2. Oczywiście nie zabrakło spaceru z kukłą Marzanny - symbolem zimy, którą pożegnaliśmy wesołą rymowanką „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, dziś Cię pożegnamy, bo wiosnę witamy”. Podczas spaceru w pobliżu szkoły dostrzegliśmy żurawia. Wszyscy stwierdzili, że z niecierpliwością czekają na naszego szkolnego bociana, który zapewne wkrótce do nas zawita. Ten dzień wywołał wiele pozytywnych emocji i uśmiech na twarzach dzieci.

Edyta Wawiórko-Lisowska