• Wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w styczniu

• 30.01.2023
        • W styczniu w naszej szkole odbył się bal karnawałowy połączony z występami uczniów, którzy zaprezentowali społeczności szkolnej oraz licznie przybyłym rodzicom wspaniały występ jasełkowy. Uczniowie upamiętnili te chwile dzięki zdjęciom zrobionym aparatem fotograficznym zakupionym z funduszy w ramach realizowanego w naszej szkole programu Laboratoria Przyszłości.  Dzieci z klasy II podczas zajęć artystycznych wykonały piękne serduszka za pomocą długopisów 3D, które podarowały swoim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

#LaboratoriaPrzyszlosci#LaboratoriaPrzyszlosci#

• 24.01.2023
        • Nowa galeria Jasełka została dodana do albumu fotograficznego

Witaj Jezu Ukochany – Jasełka 2022/2023. Jasełka w Polsce stanowią tradycję kultywowaną od wieków. W naszej szkole corocznie przygotowywane jest przedstawienie przybliżające narodziny Pana Jezusa w Betlejem. W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego (spowodowanego trudnymi warunkami atmosferycznymi) w tym roku jasełka odbyły się 18 stycznia 2023 r. Ich scenariusz przedstawiał w sposób wymowny i jednocześnie oryginalny objawienie Daru Bożego Narodzenia. Starannie przygotowane stroje diabłów, aniołów, policjantki, murarza, lekarza, wójta i innych osób występujących, a także piękna dekoracja przyciągały uwagę dzieci, rodziców oraz grona pedagogicznego. Śpiew kolęd i pastorałek wzbogacał występy uczniów, którzy z radością i zaangażowaniem starali się przekazać atmosferę świąt. Pan Dyrektor podziękował wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego pięknego przeżycia. Jasełka zostały przygotowane przez Panią Marzennę Duda i Alicję Kuklińską, dekoracja – Pani Teresa Kubeł i Edyta Wawiórko-Lisowska. Podczas wydarzenia wykorzystano sprzęt cyfrowy zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Wycieczka do Augustowa

• 08.01.2023
        • 3 stycznia dzieci z klasy I i II oraz przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny „ Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. To adaptacja doskonale znanej wszystkim baśni. Ciekawa fabuła, wspaniałe kostiumy, piękna scenografia, taniec, śpiew i oprawa muzyczna sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Był to niezwykły,  spektakl wzbogacony efektami świetlnymi. Aktorzy nie pozwolili dzieciom na nudę włączając je do wspólnej zabawy. Każda dziewczynka na widowni pragnęła zmierzyć zgubiony przez Kopciuszka pantofelek. Podczas przedstawienia zwracano uwagę na ponadczasowe wartości takie jak dobroć, pracowitość, szacunek dla innych, odróżnianie dobra od zła, wiarę w siebie i dążenie do realizacji  marzeń . Profesjonalna gra aktorów sprawiła, że był to wspaniale i ciekawie spędzony czas.