• Październikowe lekcje z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

• 28.10.2022

• W październiku uczniowie korzystali z długopisów 3D na różnych lekcjach. Pierwszoklasiści ćwiczyli umiejętność pisania nazw zabawek w języku angielskim oraz wykonali modele poznanych cyfr podczas edukacji matematycznej w celu utrwalenia ich zapisu. Modele cyfr posłużą do tworzenia liczb wielocyfrowych, ich porównywania. Uczniowie klasy II na zajęciach technicznych wykonali medale przyjaźni dla młodszych kolegów, które  wręczyli podczas uroczystości pasowania na ucznia. Własnoręcznie wykonane upominki bardzo się wszystkim podobały i będą trwałą pamiątką. Korzystanie z długopisów 3D jest doskonałym sposobem usprawniania motoryki małej.  Klasa VII dzięki długopisom 3D powtarzała litery  na lekcji języka rosyjskiego. Każdy uczeń otrzymywał wylosowaną literę i samodzielnie ją zapisywał. Na lekcji techniki uczniowie klasy IV  tworzyli znaki drogowe długopisami 3D. Modele znaków posłużą do utrwalania wiedzy przed egzaminem na kartę rowerową. Wykonane znaki przymocowali do Pana Stopka, którego również samodzielnie wykonali. Na zajęciach rewalidacyjnych uczniowie konstruowali roboty. Prace konstrukcyjne pozytywnie wpływają na koncentrację uwagi, rozwój motoryki, orientacji przestrzennej.

#Laboratoria Przyszłości#LaboratoriaPrzyszłości#

• 27.10.2022
        • 27 października uczniowie klasy I oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia dużym ołówkiem. Nie obyło się też bez upominków, pamiątkowych zdjęć i życzeń. Na zakończenie rodzice zaprosili dzieci oraz nauczycieli na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

• 19.10.2022
        • 13 października 2022 r. w czwartek o godzinie 6 rano wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy.  W wycieczce wzięli udział wszyscy uczniowie z klas IV-VIII, dwoje uczniów z klasy II oraz panie: Ewa Dyczewska, Dorota Budzińska i Alicja Kuklińska. Towarzyszyło nam dwanaścioro uczniów SP w Bargłowie Kościelnym z panią Bożeną Rutkowską.

Po trzygodzinnej podróży najpierw zwiedziliśmy ogród zoologiczny, gdzie mogliśmy obserwować wiele gatunków zwierząt. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te egzotyczne, których nie da się zobaczyć w naszej okolicy.

Potem zwiedzaliśmy warszawskie Stare Miasto, które zostało wpisane na listę UNESCO jako przykład wyjątkowego pietyzmu w odrestaurowaniu najstarszego fragmentu miasta, zburzonego doszczętnie przez Niemców po Powstaniu Warszawskim. Zobaczyliśmy piękne kamieniczki, wąskie uliczki, Rynek Starego Miasta, na środku którego stoi pomnik Syrenki. Posłuchaliśmy opowieści pana przewodnika o Powstaniu Warszawskim pod Pomnikiem Małego Powstańca i zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie pod Kolumną Zygmunta III Wazy na Placu Zamkowym. Trudno w skrócie opisać wszystkie atrakcje. Po tak intensywnym zwiedzaniu zgłodnieliśmy, więc poszliśmy na ciepły posiłek.

Następnym punktem programu była wizyta w Muzeum Iluzji, gdzie poznaliśmy niezwykły świat pozorów, złudzeń i paradoksów.

Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy, były Łazienki Królewskie. Zobaczyliśmy tam m. in. Pałac na Wyspie, Wodozbiór, Pałac Myślewicki, Starą Oranżerię, Biały Dom, najsłynniejszy w Polsce pomnik Fryderyka Chopina, no i oczywiście piękne drzewa w jesiennych kolorach, wśród których skakały wesoło wiewiórki.

O godzinie 18 wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy póżnym wieczorem do szkoły.

• 19.10.2022
        • W  roku szkolnym obchodzimy wiele świąt i uroczystości lecz Dzień Edukacji Narodowej ma szczególne znaczenie. Uczennice klasy piątej, siódmej i czwartej podczas apelu podziękowały swym nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyraziły swą wdzięczność. Wręczyły pracownikom szkoły  własnoręcznie przygotowane kwiaty i smakołyki. Pan dyrektor podkreślił, że 14 października to nie tylko święto nauczycieli, ale także uczniów i złożył wszystkim serdeczne życzenia.

• Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów”

• 15.10.2022
        • Zachęcamy do przekazania otrzymanych Talenciaków (specjalnych kuponów) za dokonane zakupy w sklepie Lidl na rzecz Szkoły Podstawowej w Kroszewie. Dzięki zebraniu odpowiedniej ilości Talenciaków szkoła będzie miała możliwość wymiany ich na nagrody. Talenciaki można przekazać osobiście do specjalnego pudełka znajdującego się w szkole lub skanując kod QR smartfonem i przypisując Szkole Podstawowej w Kroszewie. Akcja trwa do 13.11.2022 r.

• Spotkanie z Ojcem Misjonarzem

• 10.10.2022
        • Dnia 5 października do naszej szkoły, w ramch odbywających się w parafii Pruska Misji Świętych, na spotkanie z uczniami i nauczycielami przybył misjonarz Ojciec Antoni ze zgromadzenia Redemptorystów. Misjonarz przybliżył nam historię zakonu, zapoznał z działaniami Redemptorystów, prowadził z dziećmi modlitwy i śpiewy.