• Wykorzystanie pomocy zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości w maju

• 31.05.2023
        • W maju zarówno młodsi jak i starsi uczniowie korzystali z aparatu fotograficznego zakupionego z funduszy projektu „Laboratoria Przyszłości”.  Uczestnicy koła artystycznego z klas I i II nabywali umiejętności fotograficzne robiąc zdjęcia w plenerze. Uczniowie z klasy VIII podczas godziny wychowawczej wykonywali pamiątkowe fotografie grupowe i koleżeńskie. Aparat fotograficzny był również wykorzystany przez uczniów podczas szkolnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.  Na języku rosyjskim klasa VII i VIII wykorzystywała raft z druków 3D  do zadań powtórzeniowych. Przed egzaminem ósmoklasisty uczniowie otrzymali wydrukowane na drukarce 3D czterolistne koniczynki "na szczęście”.

#LaboratoriaPrzyszlosci#LaboratoriaPrzyszlosci#

• Dzień Mamy

• 28.05.2023
        • Dzień Matki – to szczególne święto, które stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie. 26 maja w samo południe do naszej szkoły przybyły zaproszone mamy na część artystyczną. Publiczność była zachwycona czułymi słowami podziękowań i życzeń, na twarzach zebranych gości  malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich pociech. Mamy otrzymały upominki i moc buziaków z okazji ich święta. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek.  Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

• Wycieczka do Białegostoku

• 28.05.2023
        • 27 maja odbyła się wycieczka do Białegostoku dofinansowana z projektu „Poznaj Polskę”. W programie wycieczki  zaplanowaliśmy zabawę w parku trampolin oraz spektakle teatralne w Białostockim Teatrze Lalek dla starszych i młodszych widzów.   Dzieci z klasy I i II obejrzały kameralny, uczący tolerancji oraz akceptacji spektakl pt. „Lenka”, natomiast uczniowie z klas IV-VIII „Symulator”. Po spektaklu  w Piwnicy Lalek zobaczyliśmy wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Najstarsze lalki pochodzą z lat 60 XX wieku. Nie brakuje tam kostiumów i całych fragmentów dekoracji, które przeniosły nas w świat przeszłości.  Piwnica Lalek to istny labirynt, po którym można krążyć, oddawać się wspomnieniom, ale też rozkoszować się istnymi dziełami sztuki autorstwa najwybitniejszych scenografów teatru lalek drugiej połowy XX wieku i współczesności. Zwiedziliśmy również  Muzeum Historii Medycyny i Farmacji - wystawy medyczne i farmaceutyczne oraz obejrzeliśmy wystawę o historii Pałacu Branickich w oryginalnych XVII-wiecznych piwnicach pałacowych i reprezentacyjne wnętrza Pałacu Branickich z pięknym ogrodem. Po obiedzie zadowoleni i nieco zmęczeni wyruszyliśmy w drogę powrotną.

• Dzień Języka Angielskiego

• 28.05.2023
        • 24 kwietnia był w naszej szkole Dniem Języka Angielskiego. Z okazji tego wydarzenia wszyscy uczniowie klas 0-8 wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach otwartych na temat kultury, zarysu geograficznego i ciekawostek dotyczących Zjednoczonego Królestwa. Wszyscy zebrani poznali również reguły panujące na królewskim dworze. Celem wydarzenia było przybliżenie kultury tego kraju oraz popularyzowanie nauki języka angielskiego. Wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, że znajomość języka angielskiego to ważna i potrzebna umiejętność. Angielski to język, którym porozumiewa się cały świat, a znając go i przełamując barierę językową możemy osiągnąć w życiu znacznie więcej. Po prezentacji uczniowie uczestniczyli w różnych aktywnościach. Przedszkolaki wykonały wspólnie z Panią Teresą Kubeł bransoletki z symbolami Wielkiej Brytanii, klasy 1-2- grały w gry językowe- dobble, kółko/krzyżyk, memory, poprzez które wzrokowo zapamiętywały symbole Wielkiej Brytanii, klasy 4-8- tworzyły test wiedzy o Wielkiej Brytanii. Wydarzenie było bardzo udane i poszerzyło wiedzę uczniów oraz ich szacunek do innych kultur.

• Sprzątamy dla Polski

• 28.05.2023
        • 21 kwietnia nasza szkoła przystąpiła do akcji "Sprzątamy dla Polski", której celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale też kształtowanie postaw odpowiedzialności za wspólne dobro.