• Listopadowe lekcje z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach "Laboratoriów Przyszłości"

• 28.11.2022
        • W listopadzie uczniowie  przy pomocy długopisów 3D zakupionych w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” wykonali kotyliony oraz patriotyczne symbole na zajęciach artystycznych. Wykonane kotyliony wykorzystali podczas szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na zajęciach świetlicowych dzieci konstruowały roboty doskonaląc motorykę małą,  koncentrację uwagi i orientację przestrzenną. Na lekcji języka rosyjskiego uczniowie z klasy VIII tworzyli szyldy różnych miejsc w mieście utrwalając poznane wcześniej słownictwo i konstrukcje gramatyczne.

#Laboratoria Przyszłości#LaboratoriaPrzyszłości#

• Spektakl teatralny "Hachiko"

• 25.11.2022
        • 25 listopada grupa przedszkolna i wczesnoszkolna oglądała transmisję iTeatru, podczas której zespół rzeszowskiego Teatru Maska przedstawił na żywo spektakl pt. „Hachiko”. Była to historia niezwykłej przyjaźni psa i człowieka, która wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japonii. Jej głównym bohaterem był pies o imieniu Hachiko. Jego pomnik jest jednym z głównych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego Tokio. Spektakl bardzo się podobał widzom. Z niecierpliwością czekają na kolejny.

• 25.11.2022
        • Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla pielęgnowania tradycji. W naszej szkole odbyła się dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą oraz liczne grono rodziców. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, przebijali serca w poszukiwaniu imienia przyszłej żony lub męża. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i udział we wspólnej zabawie.

• Spotkanie z poezją

• 12.11.2022
        • 10 listopada podczas zajęć artystycznych odbyło się czytanie poezji patriotycznej z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Chętni uczniowie z klasy II i I czytali i recytowali przygotowane wcześniej wiersze. To wydarzenie pozwoliło wzbudzić ducha patriotyzmu i z pewnością zachęciło najmłodszych naszych uczniów do czytania poezji. Uczniowie klasy II samodzielnie wykonali długopisami 3D  kotyliony w barwach narodowych, które z dumą prezentowali podczas szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

• Narodowe Święto Niepodległości 2022

• 10.11.2022
        • Nowa galeria Narodowe Święto Niepodległości 2022 została dodana do albumu fotograficznego

„Sąd nad Polską” pod takim tytułem dnia 10 listopada 2022 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie teatralne z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości, które przygotowali uczniowie z klas IV-VIII, pod kierunkiem Anny Palczewskiej-Ciruszys – nauczycielki języka polskiego i historii. Celem inscenizacji było: rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przeszłością, poczucia przynależności narodowej, kształtowanie postawy patriotycznej, rozbudzanie szacunku do tradycji, symboli narodowych dla przodków, którzy poświęcili życie w walce o niepodległość, poznanie sylwetek słynnych Polaków, pogłębianie umiejętności rozumienia dziejów Polski na tle historii Europy, twórcze uczestniczenie w życiu szkolnym i społecznym, uwrażliwienie na piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej, doskonalenie umiejętności pracy w grupie i poczucia odpowiedzialności za wszystkich, kształtowanie zdolności prezentacji przed publicznością.

Uroczystość rozpoczęliśmy o 11:11 – tak jak we wszystkich szkołach w całej Polsce – zaśpiewaniem czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Organizatorem akcji  jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Odbywa się ona po raz piąty. W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o godzinie 11:11 „Mazurek Dąbrowskiego” śpiewany jest w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, a także placówkach polonijnych. Część teatralna to inscenizacja sądu nad Polską, w czasie której można było poznać historię naszej ojczyzny dzięki słowom Polaków, m. in.: szlachty, powstańców, matek, kobiet, dzieci z Wrześni, artystów reprezentowała postać Adama Mickiewicza, legionistów. Muzyka łączyła się treściowo i czasowo z kwestiami występujących postaci. Usłyszeliśmy dziesięć przepięknie zaśpiewanych pieśni żołnierskich i patriotycznych.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji historii Polski. Pochwały dla młodych aktorów wyrażone zostały nie tylko brawami odbiorców i ciszą na widowni podczas spektaklu, ale również w przemowie Pana Dyrektora Jana Dudy, który podziękował wszystkim uczniom i nauczycielce  za przygotowanie tak pięknej i wzruszającej inscenizacji. Pan Dyrektor podziękował również rodzicom za przybycie na uroczystość. Dzięki naturalności, talentom i umiejętnościom uczniów niekonwencjonalne przedstawienie okazało się sukcesem i pozostanie na długo w naszej pamięci.

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

• 03.11.2022
        • Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx_(1)_(3).pdf

Akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" trwa w naszej szkole najpóźniej do dnia 20.12.2022 r r. ,

Nasza szkoła przystąpiła do ekologicznej akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Jest to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zużyty sprzęt elektroniczny można dostarczać do szkoły po uprzednim jego zważeniu (jeśli mają państwo taką możliwość).  Składowaniem elektrośmieci w szkole zajmuje się pan Jarosław Zawalich. Proszę o informowanie wychowawców o przywożonych rodzajach elektrośmieci oraz ich wadze. Zachęcam do udziału w akcji. W załączniku są rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce. Koordynator akcji: Edyta Wawiórko-Lisowska.