• Akcja Szkoły Pełne Talentów

• 24.10.2023

tu przekaż Talenciaki skanując kod QR telefonem lub wpisz ręcznie

Drodzy rodzice oraz przyjaciele naszej szkoły. Gorąco zachęcamy do przekazywania Talenciaków na rzecz naszej społeczności szkolnej. Dzięki Waszemu wsparciu zebrane Talenciaki będziemy mogli wymienić na atrakcyjne nagrody. W poprzedniej edycji otrzymaliśmy fantastyczne gry planszowe, z których chętnie korzystamy podczas zajęć świetlicowych oraz każdej nadarzającej się okazji. Talenciaki będą wydawane w sklepach Lidl do 5 listopada 2023 r. Na rzecz naszej szkoły można je przekazywać do 19 listopada 2023 r. osobiście - wrzucając do pudełka lub elektronicznie -  klikając w zamieszczony link nad plakatem. Za wszelkie zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

• Wycieczka do Ełku

• 21.10.2023
        • 9 października uczniowie klas I-VIII pod opieką swoich wychowawców wzięli udział w wycieczce do Ełku. Pierwszym punktem naszej wyprawy był park trampolin Hop, gdzie spędziliśmy dwie godziny na aktywnej zabawie, nie tylko na trampolinach, ale też różnorodnych zjeżdżalniach, torach wspinaczkowych, basenach z piłkami, gąbkami. Następnie udaliśmy się do sali edukacyjnej „Kolej na klocki”, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje. Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie mogli spróbować swoich sił w konstruowaniu i  programowaniu zaprojektowanych robotów. Świetną formą rozrywki okazała się sala wypełniona dużymi klockami, z których powstawały niezwykle ciekawe budowle. Na miłośników klocków czekała kolejna sala wypełniona różnymi klockami lego, gdzie mogli wykazać się swoją kreatywnością i zbudować dowolną konstrukcję. Po zajęciach udaliśmy się na wspólny obiad. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana.

• "Sprzątamy dla Polski"

• 08.10.2023
        • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami panią Teresą Kubeł i Edytą Wawiórko-Lisowską  włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”, której celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Również bardzo aktywny udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski" wzięli uczniowie z klas starszych pod opieką swoich wychowawczyń - pani Marzenny Dudy oraz pani Alicji Kuklińskiej. Poprzez to konkretne działanie chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, kształtowanie postaw odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

• Święto Ziemniaka

• 08.10.2023
        • Jesień jest czasem zbiorów ziemniaków, a przy tym świetną okazją do integracji podczas wspólnej zabawy. Z inicjatywy pana dyrektora i wychowawczyni klasy V i VI pani Marzenny Dudy w naszej szkole odbył się Dzień Ziemniaka. Spotkanie obfitowało w liczne zabawy, w których ziemniak stanowił motyw przewodni. Po zespołowej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych pieczonych ziemniaków i kiełbasek. Obchody tego jesiennego święta zostały zakończone w świetnych nastrojach.