• Marcowe lekcje z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach "Laboratoriów Przyszłości".

• 31.03.2023
        • W marcu uczniowie intensywnie wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Na technice uczniowie klasy V wykorzystali druk 3D do opisu materiałów używanych w architekturze od starożytności do czasów współczesnych.  Uczniowie klasy IV na technice poznawali zasady ruchu drogowego z wykorzystaniem robotów. Sprawdzili możliwości szybkości i zwinności robotów na drodze oraz uczyli się, czym jest droga hamowania. Dokonywali również modyfikacji robotów, by zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się nimi zarówno dla kierującego, jak i dla pieszego. Na kolejnej lekcji techniki uczniowie klasy IV oglądając wydruk z drukarki 3D mapy świata wkomponowanej w drzewo zastanawiali się nad kwestią ochrony środowiska. Drzewo stało się inspiracją do powstania plakatów zachęcających do dbania o przyrodę. Dało również początek dyskusji, dlaczego ludzie niszczą Ziemię i jak uczeń klasy IV może temu zapobiec. Uczniowie klasy V na technice konstruowali katamaran. Przy tworzeniu robota musieli wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę na temat stosowania skali i odczytywania wymiarów z rysunku. Tworzenie katamaranu było doskonałym powodem dyskusji na temat wykorzystania odnawialnych źródeł energii do ekologicznego poruszania się po świecie.  Na lekcji języka rosyjskiego uczniowie z klasy VII omawiali tradycje wielkanocne w Rosji połączone z pokazem zdjęć najpiękniejszych miejsc w Moskwie. Obejrzeli również model przedstawiający Sobór Wasyla Błogosławionego wydrukowany w drukarce 3D. Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w rekolekcjach wielkopostnych organizowanych w parafii podczas których wykonali zdjęcia aparatem zakupionym z projektu „Laboratoria przyszłości”. Z racji zbliżających się świąt uczestnicy koła artystycznego z klasy IV i V wykonali ozdoby świąteczne długopisami 3D.  Marzec to czas radosnego powitania wiosny. Z tej okazji w szkole odbyło się spotkanie integracyjne klas I, II, IV, V podczas którego dzieci zaprezentowały przedszkolakom tradycje związane z powitaniem wiosny oraz liczne wiersze i pieśni, a także pełen energii spektakl pt. „Witaj wiosno”. Podczas tego spotkania uczniowie wykonywali zdjęcia aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”, które zostały zamieszczone w galerii na stronie internetowej szkoły. Najmłodsi uczniowie z klasy I wykorzystywali aparat fotograficzny podczas edukacji informatycznej zgłębiając tajniki fotografii. Uczniowie klasy I, IV, V po wnikliwej analizie instrukcji bardzo chętnie konstruowali roboty na zajęciach informatycznych i godzinie wychowawczej.

#LaboratoriaPrzyszlosci#LaboratoriaPrzyszlosci#

• Powitanie wiosny

• 28.03.2023
        • Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie z klas IV i V zapoznali młodszych kolegów i koleżanki z tradycjami związanymi z powitaniem tej pięknej pory roku. Zaprezentowali również wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Zadaniem dzieci było uważne ich wysłuchanie i udzielenie odpowiedzi na pytania związane z treścią utworów. Najbardziej aktywni słuchacze byli nagradzani. Uczestnicy zajęć artystycznych  z klasy I i II zaprezentowali swoje talenty aktorskie w inscenizacji pt. „Witaj wiosno”, podczas której nie zabrakło tańca, śpiewu i gimnastyki. Podczas spotkania uczniowie  wykorzystali aparat fotograficzny zakupiony dzięki udziałowi w projekcie Laboratoria Przyszłości.  Wykonane przez nich  zdjęcia zostały zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.

• Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

• 03.03.2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kroszewie ogłasza rekrutację

do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I  na rok szkolny 2023/2024

Wniosek: o przyjęcie dziecka do: oddziału przedszkolnego (dotyczy dzieci ur. w latach 2017);  innej formy wychowania przedszkolnego (dotyczy dzieci ur. w latach 2018 – 2020);   lub zgłoszenia do klasy I (dotyczy dzieci ur. w roku 2016 lub 2017 – jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023) można pobrać w szkole lub na stronie internetowej  www.spkroszewo.edupage.org.

Wypełniony wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów należy złożyć w Szkole Podstawowej w Kroszewie do 31.03.2023 r.

dokumentacja_rekrutacyjna_na_2023_-_2024.zip