• Konkurs recytatorski poezji patriotycznej

        • 15.11.2023
        • 15 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej dla klas I-III, którego celem było zapoznanie uczniów z twórczością patriotyczną oraz kształtowanie postaw obywatelskich. Młodzi artyści z wielkim przejęciem przedstawiali swoje umiejętności recytatorskie w przygotowanych wierszach. Po wysłuchaniu wszystkich występów  komisja konkursowa w składzie: pani Ewa Dyczewska, pani Marzenna Duda oraz pani Teresa Kubeł wyłoniła laureatów konkursu:  

          I miejsce Klara Łochowska kl. II oraz Zuzanna Boguszewska kl. III

          II miejsce Wojciech Wierzbicki kl. II

          III miejsce Zofia Budzińska kl. I

          oraz

          Wyróżnienia: Wojciech Leszczyński kl. III, Krystian Andrzejczyk kl. II

          Pan dyrektor Jan Duda wręczając nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu złożył gratulacje. Za patriotyczną postawę dzieci otrzymały odznaki młodego patrioty.

          Dziękuję jury za pracę w komisji konkursowej. Laureatom konkursu składam gratulacje życząc dalszych sukcesów.

          Organizator konkursu Edyta Wawiórko-Lisowska

           

        • Wycieczka do Augustowa

        • 14.11.2023
        • 9 listopada uczniowie z klas I-III oraz V i VI uczestniczyli w wycieczce do Augustowa pod opieką pana Jana Dudy oraz pań: Marzenny Dudy, Teresy Kubeł i Edyty Wawiórko-Lisowskiej. Na początek obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. „Piękna i Bestia” w Augustowskim Centrum Edukacyjnym.  Następnie udaliśmy się na zajęcia czytelnicze do Biblioteki Miejskiej, gdzie uczniowie poznali historię powstawania komiksu od podstaw oraz sami spróbowali stworzyć taki komiks. Kolejnym punktem wyprawy były warsztaty archeologiczne w Miejskim Domu Kultury, podczas których wytwarzaliśmy paciorki z modeliny. Wspaniałą atrakcją dla naszych uczniów okazał się pobyt w kręgielni „Garaż”, gdzie mieliśmy okazję zintegrować się podczas wspólnej gry w kręgle zajadając się pyszną pizzą.

      • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2023
        • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2023

        • 12.11.2023
        • Uroczystość rozpoczęliśmy o 11:11 – tak jak we wszystkich szkołach w całej Polsce – zaśpiewaniem czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie udaliśmy się na szkolną świetlicę, gdzie uczniowie z klas V, VI i VIII przedstawili część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego i historii pani Anny Palczewskiej-Ciruszys.

                W pierwszej części przedstawienia usłyszeliśmy na powitanie piosenkę o polskiej fladze oraz uczniowie przypomnieli, jakie mamy symbole narodowe oraz jaka jest ich historia powstania, znaczenie oraz funkcja we współczesnym świecie. Anastazja i Patrycja przepięknie zaśpiewały pieśń „Żeby Polska była Polską”.

                  Druga część akademii dotyczyła różnych aspektów postrzegania Ojczyzny i patriotyzmu poprzez pryzmat różnych zawodów: piosenkarki, leśnika , poety, nauczyciela oraz ucznia. W zainscenizowanym programie telewizyjnym „Pod polską strzechą” dziennikarka, w którą wcieliła się Wiktoria Szymańska, zadała różnym gościom pytanie: „Czym dla Ciebie jest Ojczyzna?”. Niektórzy odpowiedzieli, ale też wspaniale potwierdzili swoje słowa piosenką. Szczególnym przesłaniem były słowa piosenki Marka Grechuty, które wspaniale wyśpiewała Patrycja Grabowska:

          I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogatym
          Historią swą mową sztuką te trzy kwiaty
          Trzymasz w swych rękach jak schedę pokoleń
          Muszą wciąż kwitnąć by kraj dalej trwał

          Bez historii mowy sztuki
          Bez mądrości tej z nauki
          Naród się zamieni w bezimienny kraj
          Dziś Ojczyzna jest w potrzebie
          Czeka ciebie wierzy w ciebie
          Tysiąc lat historii patrzy w serce twe

          Masz obronić co najlepsze
          By służyło Polsce jeszcze
          Liczy na twą pomoc dziś Ojczyzna twa
          Dziś Ojczyzna twa

                                  Dziennikarka zadała to pytanie również kilku osobom z publiczności: nauczycielom i uczniom. Ładnie odpowiedział Błażej Wiśniewski, że Ojczyzna to jest dla niego dom, kraj, w którym żyje i ma rodzinę. Uroczystość zakończyła się piosenką „To moja Polska”, następnie przemówił pan dyrektor Jan Duda. Podziękował wszystkim za godne upamiętnienie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

        • Dzień postaci z bajek

        • 08.11.2023
        • Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  Z tej okazji w środę 8 listopada dzieci z klas I-III i przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje brały udział w zorganizowanych przez panią Edytę Wawiórko-Lisowską zabawach i aktywnościach wymagających wykazania się znajomością bajkowych bohaterów. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje stroje, a zadaniem zebranych było odgadnięcie, jaka to postać. Dużą atrakcją było wspólne robienie pamiątkowych zdjęć w fotobudce. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy, integracji i sprawił wszystkim wiele radości.