• W teatrze

• 12.05.2022
        • 12 maja skorzystaliśmy z  bezpłatnego zaproszenia i obejrzeliśmy transmisję na żywo, podczas której Zespół Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przedstawił spektakl „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa" na podstawie powieści C.S. Lewisa. Spektakl  był dwuczęściowy, każda część trwała 45  minut. Dzieci z klasy I i III z  dużym zainteresowaniem oglądały przygody czworga rodzeństwa w baśniowej krainie Narnii.  Powieść „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa" od ponad półwiecza jest jedną z najpoczytniejszych pozycji literatury dziecięcej. Na kanwie przypowieści o walce dobra ze złem obserwujemy proces przemiany i dojrzewania czwórki rodzeństwa, która za sprawą najmłodszej siostry trafia do fantastycznego świata skutej wiecznym mrozem krainy. Narnia, pełna niezwykłych stworzeń, zniewolona mocą Białej Czarownicy, łączy w sobie elementy mitologii, baśni i fantasy. Jest też wizją utraconej Arkadii, w której odzyskaniu pomoże dziecięcym bohaterom lew Aslan.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• 12.05.2022
        • Z okazji  rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w naszej szkole  odbył się uroczysty apel przygotowany przez panią Ewę Dyczewską. Krótkie scenki uzupełnione narracją przybliżyły w sposób dla wszystkich ciekawy  główne założenia Konstytucji 3 Maja oraz historię jej powstania.

• Program"Umiem pływać"

• 08.05.2022
        • 9 uczniów z klasy I i III naszej szkoły uczestniczy w projekcie „Umiem Pływać", którego założeniem jest systematyczny udział w zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Dzieci pod opieką wychowawczyni jeżdżą autokarem na pływalnię do Augustowa według ustalonego harmonogramu. Program przewiduje 20 godzin lekcji dla każdego uczestnika, które są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja  skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania,  ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu oraz wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczą, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Na pływalni „czują się jak ryba w wodzie”.

• Wycieczka do Suwałk

• 08.05.2022
        • 26 kwietnia odbyła się wycieczka do Suwałk. Wszyscy uczniowie aktywnie spędzili czas w suwalskim parku trampolin Movement Arena. Następnie klasy I i III udały się do Midicentrum na ciekawe zajęcia programowania.  Ich zadaniem było zbudowanie z klocków lego krokodyla według instrukcji oraz opracowanie skryptu, dzięki któremu krokodyl otwierał paszczę. Uczniowie z klas IV-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały film pt. „Sonic 2. Szybki jak błyskawica” w kinie Cinema Lumiere.

• Światowy Dzień Ziemi

• 08.05.2022
        • Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Tego dnia uczniowie klasy I i III przyłączyli się aktywnie do akcji sprzątania świata. Zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli na zorganizowaną akcję porządkowania terenu wokół szkoły. Na zajęciach lekcyjnych poznawali sposoby ochrony planety oglądając filmy edukacyjne. Pamiętajmy, że celem corocznej akcji w ramach Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i od nas zależy jej przyszłość.