• 19.01.2024
        • 17 stycznia w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Doskonałą oprawę muzyczną oraz liczne atrakcje zapewnił nam pan DJ Marcin. Uczniowie brali udział w popularnym  teleturnieju „Jaka to melodia?”. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła wszystkim znana zabawa „Prezent urodzinowy”. Nasi wychowankowie  wykazali się fantastyczną sprawnością w konkurencjach sportowych i zręcznościowych. Rodzice zadbali o pyszne przekąski, które szybko znikały ze stołów. Z całą pewnością po tak udanym spotkaniu integracyjnym wszyscy wyczekują kolejnej okazji do wspólnej zabawy.

• STOP PRZEMOCY!

• 18.01.2024
        • 11 grudnia w naszej szkole odbyła się pogadanka dla uczniów klas I - VIII na temat rodzajów przemocy i sposobów jej przeciwdziałania. Pani Małgorzata Ellwart z Centrum Wsparcia Edukacji Manaka uświadomiła  uczniów, jak mają się zachować wobec tego zjawiska oraz u kogo i w jakich instytucjach  znajdą pomoc w walce z przemocą.

• 07.01.2024
        • W drugiej połowie grudnia w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny: "Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator". Wzięli w nim udział uczniowie z klas I - VI. 20 grudnia 2023 r. szkolna komisja konkursowa, po długich naradach, wyłoniła 6 zwycięskich prac w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureaci konkursu klas I-III:

I miejsce – Zuzanna Boguszewska.

II miejsce – Zofia Budzińska.

III miejsce – Wojciech Leszczyński.

Laureaci konkursu klas IV-VI:

I miejsce – Wiktoria Szymańska.

II miejsce – Justyna Grabowska.

III miejsce – Magdalena Kuklińska.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci przyborów plastycznych, sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bargłowie Kościelnym. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali prace konkursowe otrzymali drobne upominki.

• Trzech Króli 06.01.2024 r.

• 07.01.2024

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Ponad dwa tysiące lat temu gwiazda ukazała się Mędrcom na znak, że narodził się Król świata. Z tą radosną nowiną przybyli do Jerozolimy, gdzie nikt o niczym nie wiedział. Dziś Chrystus nie jest wszędzie znany. Warto zastanowić się i zadać pytanie: Co konkretnie robię, aby inni poznali Boga?

Uroczystość ma uczcić objawienie się Boga człowiekowi. Święto odwołuje się do historii opisanej w Ewangelii według św. Mateusza, według której Mędrcy ze Wschodu (magowie, królowie) przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon  Jezusowi.

Na pamiątkę tego wydarzenia w dniu święta Trzech  Króli podczas uroczystej mszy świętej nasi uczniowie przedstawili jasełka, aby   wspólnocie Kościoła przybliżyć to niezwykłe wydarzenie  i oddać hołd Dziecięciu Jezus, które będąc  Synem Boga żywego przyszło na świat dla zbawienia ludzi.