• WAŻNE! Kształcenie na odległość w SP w Kroszewie

        • 26.03.2020
        •  

           

          Informacja o sposobie i trybie realizacji zadań w okresie czasowego ograniczenia  funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Kroszewie

          ( od 25.03.2020 r. do 10.04.2020 r.)

           

           

          1. Od dnia 25.03.2020 r. szkoła realizuje kształcenie na odległość zgodnie z tymczasowym rozkładem zajęć.  Zalecamy, aby zdalne lekcje były realizowane zgodnie z zobowiązującym w szkole rozkładem zajęć (uwzględniającym równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia, zróżnicowanie zajęć w każdym dniu, możliwości psychofizyczne uczniów, łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia). Jeżeli uczeń nie może realizować nauki zdalnej zgodnie z rozkładem, powinien wykonać wszystkie zadane treści w innych godzinach, ale danego dnia.
          2. Wszyscy nauczyciele przekazują uczniom i rodzicom informacje o sposobie i formie realizacji zadań szkoły w zakresie nauczanego przedmiotu/prowadzonych zajęć w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania.
          3. Zakres treści nauczania na dany dzień z poszczególnych przedmiotów będą  przez nauczycieli przekazywane-przesyłane na uczniowskie konta na portalu Office 365, adresy e-mail uczniów lub  rodziców. Dodatkowo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców będziemy je zamieszczać na stronie internetowej naszej szkoły, aby na bieżąco dzieci mogły sprawdzić zadania do wykonania na dany dzień. 
          4. Uczniowie zapoznają się z tematem – zakresem  lekcji, wykonują zadania zgodnie z poleceniami nauczyciela, a w razie niejasności czy problemów kontaktują się z nauczycielem.
          5. Kontakt telefoniczny, SMS-owy, mailowy,  nadsyłane prace, w tym odpowiedzi na pytania, rozwiązania zadania, ćwiczenia, będą potwierdzać pracę – naukę  ucznia w danym dniu.
          6. Aktywność i efekty pracy ucznia podlegają ocenie.
          7. Nauczyciele klas I-II i oddziału przedszkolnego  informują rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu.
          8. Nauczyciele posługują się służbowymi adresami e-mail lub kontami na portalu Office 365. Pozostają w kontakcie z uczniami i rodzicami oraz na bieżąco informują ich o wynikach pracy.
          9. Zapewniamy każdemu uczniowi lub rodzicom możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym dane zajęcia w dni robocze od godziny 8:00 do 14:00.

           

           

          Podstawa prawna:
          ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ) z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie
          w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020, poz. 492)

           ROZPORZĄDZENIE  MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ)  z dnia 20 marca 2020 r.  w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 poz. 493)

           

        • TVP dla uczniów

        • 19.03.2020
        • Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła pierwszy kanał edukacyjny on-line. Nowe pasmo jest odpowiedzią na potrzeby uczniów i nauczycieli podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Już od dziś, 19 marca o godz. 9.00 na stronie vod.tvp.pl pojawią się pierwsze materiały. Zachęcamy do oglądania!

          Każdego dnia, na stronie tvp.vod.pl w godzinach 9.00-13.00 w sekcji „eSzkoła” uczniowie i nauczyciele będą mogli znaleźć wartościowe materiały dotyczące wybranego zagadnienia. Na początek Telewizja Polska proponuje wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

           

        • Prośba do rodziców

        • 13.03.2020
        • Drodzy Rodzice!
                 Zawieszenie zajęć w szkole, to nie są ferie. Uczniowie w tym czasie nie są zwolnieni z nauki. To jest czas kwarantanny, który ma się przyczynić do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Brak zajęć w szkole nie może stać się czasem spotkań towarzyskich czy wyjazdów, bo może to spowodować  wzrost zakażeń. 
                Proszę abyście do niezbędnego minimum ograniczyli Waszym dzieciom kontakt z innymi osobami.
          W poczuciu odpowiedzialności zorganizujcie  swoim dzieciom czas tak, aby się nie nudziły, ale z pożytkiem wykorzystały czas wolny od zajęć w szkole. Dzieci w tym czasie mogą m.in. czytać książki, oglądać edukacyjne programy czy filmy, realizować swoje hobby lub  pomagać w pracach domowych oraz wykorzystując dostępne technologie zdobywać wiedzę.

             Za pośrednictwem SMS-ów oraz na naszej szkolnej stronie internetowej (w zakładce -  w górnym menu -    NAUKA W DOMU)  będziemy przesyłać materiały do samodzielnej pracy dla uczniów.  Już teraz dzieci mogą korzystać ze stron: 
          epodreczniki.plhttps://www.gov.pl/web/zdalnelekcjehttps://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/ oraz innych dostępnych stron edukacyjnych. 
               Proszę rodziców, by na bieżąco śledzili informacje w telewizji, Internecie, na stronie internetowej naszej szkoły oraz by  motywowali swoje dzieci do w pracy w domu.      Jan Duda     
                                                                                                                                   

        • Kontakt z nauczycielami.

        • 18.03.2020
        • Korespondencję (w tym pytania, rozwiązania zadań) dotyczącą danego przedmiotu proszę kierować do konkretnego nauczyciela na adres email:
          m.duda@barglow.dt.pl
          ewa.dyczewska@wp.pl | e.dyczewska@barglow.dt.pl 
          m.karpio@barglow.dt.pl
          t.kubel@barglow.dt.pl
          a.kuklinska@barglow.dt.pl 
          a.palczewska-ciruszys@barglow.dt.pl
          e.wawiorko-lisowska@barglow.dt.pl
          e.gawrylczyk@barglow.dt.pl
          b.osewska@barglow.dt.pl
          b.rutkowska@barglow.dt.pl
          a.urbanska@barglow.dt.pl
          i.purwin@barglow.dt.pl
          j.duda@barglow.dt.pl

          Pani Ewa Dyczewska oferuje kontakt przez Skype. Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenia.

           

        • AKCJA "Dzieci uczą rodziców w domu!"

        • 16.03.2020
        • W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę; przygotowaliśmy serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

          W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia placówek.

          Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem” przygotowanych w ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców w domu”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki informujemy, że 17 marca na naszym profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca. 

          Materiały można pobrać pod adresem:

          https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/ 

           

          Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. 

          Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U   

           

          Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

          Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/ 

      • WALENTYNKI
        • WALENTYNKI

        • 16.02.2020
        • 14 lutego upłynął w naszej szkole w radosnej atmosferze. Z okazji Dnia Zakochanych szkolne kółko teatralne pod kierunkiem Anny Palczewskiej- Ciruszys przygotowało przedstawienie „Kopciuszek na wesoło”, a po występie odbył się szkolny festiwal piosenek o miłości. Zaprezentowali się uczniowie ze wszystkich klas. Występy artystyczne dzieci oglądali również zachwyceni i dumni ze swych pociech rodzice.

        • "Fikuśne lekturki spod chmurki"

        • 17.01.2020
        • Klasa I i II zakończyła realizację I modułu ogólnoposkiego projektu wspierającego rozwój czytelnictwa „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Działania związane z projektem rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu informacyjnego. Podczas oglądania dzieci z radością zabrały się do lepienia swoich Czytusiów, które umieściliśmy w przygotowanym wspólnie z uczniami klasowym kąciku czytelniczym. Z zaproponowanych książeczek dzieci wybrały „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Każdą wolną chwilę spędzaliśmy na wspólnym czytaniu i słuchaniu opowieści o różnych przygodach skarpetek – głównych bohaterów naszej lektury. Książeczka zaciekawiła wszystkie dzieci. Każdy uczeń otrzymał lekturnik, w którym na sam początek ozdobił dowolnie pierwszą stronę. Po zapoznaniu się ze wszystkimi przygodami skarpetek  z zapałem i wielką ochotą uzupełniliśmy kolejne strony otrzymanych lekturników. Kolejnym zadaniem, które wybraliśmy do wykonania były zakładki do książek oczywiście w kształcie skarpetek. Każde dziecko wybrało ulubionego bohatera skarpetkę i zrobiło sobie zakładkę. Przygotowaliśmy również plakat złożony z prac dzieci, zachęcający do przeczytania skarpetkowych przygód, który został umieszczony w naszym klasowym kąciku czytelniczym. Udział w projekcie dostarczył nam mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń oraz przyczynił się do rozwoju postaw czytelniczych wśród najmłodszych. Z niecierpliwością czekamy na realizację drugiego modułu.

        • Zajęcia z monitorem interaktywnym - nauka przez zabawę

        • 17.01.2020
        • Uczniowie z klasy I i II  mają możliwość codziennego korzystania z nowoczesnych technologii.  Moni­tor inte­rak­tywny pomaga uatrak­cyj­nić zajęcia, szcze­gól­nie z dziećmi klas młodszych. Jest to świetny ele­ment edu­ka­cyjny, który wpro­wa­dza nowo­cze­snoś­ć do pracy z dziećmi. Naj­waż­niej­szą z zalet korzy­sta­nia ze sprzętu mul­ti­me­dial­nego jest sty­mu­lo­wa­nie roz­woju inte­lek­tu­al­nego dzieci. Rozwija się spo­strze­gaw­czość, logiczne myśle­nie, kształ­tuje pomy­sło­wość i wyobraź­nię, dziecko ćwi­czy pamięć i kon­cen­tra­cję. Praca, a raczej zabawa, z tablicą roz­wija per­cep­cję wzro­kowo – słu­chową oraz wzro­kowo – ruchową , a także  pozwala samo­dziel­nie roz­wią­zy­wać zada­nia z natych­mia­stową oceną czę­sto w postaci dźwię­ko­wej. Inte­rak­tyw­ność absor­buje uczniów, anga­żuje ich zmy­sły – wzrok, dotyk, słuch. Rozwija umie­jęt­ność wyko­ny­wa­nia zło­żo­nych pole­ceń, które akty­wi­zują myśle­nie abs­trak­cyjne. Korzy­sta­nie z moni­tora inte­rak­tyw­nego uatrak­cyj­nia dzie­ciom zaję­cia,  dys­cy­pli­nuje grupę oraz zachęca do roz­mów.

        • Spotkanie ze strażakiem

        • 17.01.2020
        • W grudniu odbyło się  spotkanie z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Dreństwie panem Markiem Bućko, który uwrażliwił dzieci na niebezpieczeństwo związane z zatruciem czadem oraz przeprowadził zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przy zakrztuszeniu. Dzieci również trenowały wzywanie pomocy w sytuacji zagrożenia. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie otrzymywały opaski odblaskowe.

        • Klasowe mikołajki

        • 17.01.2020
        • 6 grudnia uczniów każdej klasy odwiedził wyczekiwany przez nich Mikołaj. Najmłodsze dzieci obdarował upominkami.