20 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie psychologa z uczniami
klas V- VIII oraz rodzicami. Tematem przewodnim spotkania były emocje, zwłaszcza emocje negatywne m.in. takie jak złość, gniew, strach oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Podczas spotkania psycholog rozmawiał z uczniami na temat ostatnich ataków terrorystycznych i aktów przemocy w szkołach. Każdy człowiek ma prawo do różnych emocji; ważne, aby były one wyrażane w sposób, który nie rani innych, np. poprzez zachowanie życzliwej komunikacji. Każdy z uczniów z ogromnym zainteresowaniem słuchał zajęć prowadzonych przez panią psycholog. Uczenie się panowania nad emocjami jest podstawą normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Na świecie przybywa wciąż aktów terrorystycznych i aktów przemocy. Spotkanie miało na celu m.in. zapobieganie tragicznym wydarzeniom, które miały miejsce w polskich szkołach.
Spotkanie zorganizował Jan Duda– dyrektor szkoły.
Zajęcia z psychologiem
- 05.06.2019
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA FESTIWALU WIEDZY
- 04.06.2019
24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie po raz kolejny odbył się Festiwal Wiedzy, w czasie którego najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół mogli rywalizować w różnych konkursach rangi powiatowej. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów: Weronika Łochowska kl.V, Martyna Pianka kl.V, Wioletta Leńkowskakl.VII, Aleksandra Szczecina kl.VIII, Daria Dymek kl.VIII, Małgorzata Duda kl. VIII i Bartosz Dziełak kl.VIII.
Dzień Mamy
- 29.05.2019
Coroczne święto z okazji Dnia Mamy miało miejsce w środę 29 maja w naszej szkole. Poprzez wiersze i piosenki dzieci wyraziły wdzięczność i miłość dla swoich mam. Uczniowie z klasy IV zaprezentowali umiejętności językowe śpiewając piosenki w języku angielskim. Pan dyrektor złożył wszystkim mamom życzenia z okazji ich święta i pogratulował wspaniałych dzieci.
21
Zajęcia w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Augustowie
- 14.05.2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Augustowie. W maju uczniowie z klasy I, III i IV uczestniczyli w zajęciach szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa, które odbyły się w sali edukacyjnej „Ognik” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie. Strażacy przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy. Podczas zajęć dzieci utrwaliły sobie numer ratunkowy straży pożarnej. Na przygotowanej prezentacji multimedialnej dzieci zobaczyły, jak rozprzestrzenia się ogień i dym w warunkach pożaru, w jaki sposób reagować w sytuacji zagrażającej życiu, a także do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Rozpoznawały też znaki ewakuacyjne i przeciwpożarowe i przypomniały, jak należy postępować podczas ewakuacji z miejsca objętego pożarem i co robić, jak się zachować i kogo powiadomić w sytuacji pożaru. Dzieci były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Skorzystały z okazji i weszły po drabinie aby zadzwonić dzwonkiem. Na koniec strażacy zaprosili nas do obejrzenia pojazdów i sprzętu pożarniczego, a także zwiedziliśmy pomieszczenia znajdujące się w straży pożarnej.Z pewnością nasi uczniowie zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów! Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie transportu.
40
WIRTUALNA LEKCJA O KOSMOSIE
- 10.05.2019
Uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami lekcji, podczas której przenieśli się w wymiar wirtualny. Zajęcia były prowadzone przez instruktorów z Białegostoku z użyciem sprzętu elektronicznego – gogli VR, dzięki którym uczniowie przenieśli się w przestrzeń kosmiczną. Słuchając opowieści o Kosmosie oglądali niezwykle realistyczne zdjęcia planet, gwiazdozbiorów i innych obiektów.
Dzień Ziemi
- 10.05.2019
Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, który uświadamia wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi. W ramach tego święta nasi uczniowie uczestniczyli w akcji porządkowania najbliższej okolicy z odpadów.
Pierwsza pomoc i wizyta strażaka
- 28.03.2019
28 marca dzieci z klas I i III oraz przedszkolaki miały okazję poznać pracę związaną z zawodem strażaka. Zajęcia poprowadził druh Maciej Sadowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bargłowie Kościelnym, który z pasją i zamiłowaniem opowiadał o pracy strażaka, jego obowiązkach. Dzieci z radością i dużym zainteresowaniem oglądały zaprezentowane filmy oraz przymierzały strój strażaka. Poznały różnicę pomiędzy zawodową a ochotniczą strażą pożarną. Podczas niecodziennej lekcji dzieci dowiedziały się, jak należy prawidłowo wezwać straż pożarną. Jakie dane należy podać dzwoniąc pod nr 998 lub 112 i jak się zachować, gdy straż pożarna przybędzie na miejsce zdarzenia. Poznały też zasady bezpiecznej ewakuacji oraz przypomniały sobie poznane już znaki ewakuacyjne. Miały okazję obejrzeć prawidłowe i nieprawidłowe zachowania w przypadku pożaru w pomieszczeniu, oraz dowiedziały się, jakie czynności należy wykonać w razie zapalenia się ubrania na koledze czy koleżance i czym ugasić płonący tłuszcz na patelni. Uczniowie wzięli też aktywny udział w zajęciach praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Druh Maciej zaprezentował, w jaki sposób należy prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak ułożyć osobę nieprzytomną, żeby zapewnić jej bezpieczeństwo. Pod okiem naszego gościa dzieci wykonywały sztuczne oddychanie i masaż serca. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kolorowankę strażaka. Podczas kolorowania dzieci słuchały książki czytanej przez druha Maćka pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Pan Maciej uświadomił dzieciom, że każdy może zostać strażakiem i zachęcił dzieci do wstąpienia w szeregi prężnie działającej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Bargłowa Kościelnego. Dziękujemy panu Maćkowi za profesjonalne i ciekawe zajęcia. Liczymy na kolejne spotkanie.
Ogólnopolska kampania "Dobrze Cię widzieć"
- 28.03.2019
"Dobrze Cię widzieć" to hasło ogólnopolskiej kampanii, do której została zaproszona nasza szkoła. W ramach tej inicjatywy odbyło się spotkanie z uczniami mające na celu zapoznanie z ideą niniejszego programu. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, zasadach poruszania się po drodze oraz zasadności używania kamizelek odblaskowych i innych elementów poprawiających naszą widoczność. Nie zabrakło też ćwiczeń praktycznych. Ogólnopolska kampania społeczna „Dobrze cię widzieć” realizowana jest w ramach projektu „Bezpieczna droga”. Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. W ramach tego projektu nasi uczniowie klas I-VIII otrzymali kamizelki odblaskowe. Program współfinansowany jest przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości RP, a jej ambasadorem popularny aktor – Cezary Pazura. Więcej na temat kampanii można dowiedzieć się na stronie internetowej: https://www.dobrzeciewidziec.org/https://www.youtube.com/watch?v=v-C3JyNYLYg
ODRA jako ostra choroba zakaźna
- 21.03.2019
REKRUTACJA 2019/2020
- 25.02.2019
OGŁOSZENIE
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kroszewie
OGŁASZA rekrutację
do punktu przedszkolnego,oddziału przedszkolnego
oraz do klasy I
na rok szkolny 2019/2020
Wnioski o przyjęcie dziecka (ur. w roku 2014, 2015, 2016) do punktu przedszkolnego, do oddziału przedszkolnego (ur. w roku 2013) lub zgłoszenia do klasy I można pobrać w szkole lub na stronie internetowej: www.spkroszewo.edupage.org.
Wypełnione wnioski należy składać w Szkole Podstawowej w Kroszewie wraz
z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriówdo 29.03.2019 r.
Rodzice dzieci sześcioletnich uczęszczających (w roku szkolnym 2018/2019) do oddziału przedszkolnego składają do 29.03.2019 r.;
- albo deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
w roku szkolnym 2019/2020, - albo zgłoszenie dziecka do kl. I
Rodzice dzieci siedmioletnich składają do 29.03.2019 r.; zgłoszenie dziecka do kl. I na rok szkolny 2019/2020
wnioski_i_inna_dokumentacja_na_2019__r.zip
- albo deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
Informacje MEN - rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w 2019 r.
- 15.02.2019
Spektakl Katolickiego Teatru Edukacji „Opowieści Białego Mustanga”
- 20.12.2018
18 grudnia uczniowie z klas IV- VII wzięli udział w wycieczce do Augustowa w celu obejrzenia przedstawienia teatralnego.
Pobyt w naszym powiatowym mieście rozpoczęliśmy od zrobienia zdjęć przy pomniku Króla Zygmunta Augusta i przy pięknej świątecznej choince oraz olbrzymiej świecącej bombce. W tym samym czasie dzieci z augustowskich przedszkoli przystrajały w świąteczne dekoracje zimowy park, a z głośników płynęły piękne melodie, co wprawiło nas we wspaniały przedświąteczny nastrój. Następnie udaliśmy się do Domu Kultury, gdzie miła pani opowiedziała nam o szerokiej działalności tej placówki.
2018 Rokiem Zbigniewa Herberta
- 20.12.2018
Mijający już rok 2018był Rokiem Zbigniewa Herberta. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął przez aklamację tę uchwałę. Oddano w niej hołd jednemu z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX w. w związku z mijającą 20. rocznicą jego śmierci.
W epoce kryzysu wartości i głębokiego zwątpienia Zbigniew Herbert zawsze stał po stronie zasad: w sztuce – kanonu piękna, hierarchii i rzemiosła, w życiu – kodeksów etycznych, jasno rozróżniających pojęcia dobra i zła. Był uosobieniem wierności – samemu sobie i słowu. W swojej poezji wyrażał umiłowanie wolności, wiarę w godność jednostki i jej moralną siłę. Patriotyzm rozumiał jako miłość surową, wymagającą solidarności z poniżonymi i cierpliwej pracy nad przywracaniem pojęciom ich rzeczywistych znaczeń – napisano w uchwale.Podkreślono w niej, że Herbert wprowadził do polszczyzny wiele zdań budujących naszą tożsamość i wyobraźnię, z których najważniejsze brzmi: Bądź wierny Idź.
Wycieczka do Augustowa na spektakl teatralny "Pocahontas"
- 19.12.2018
Dnia 18 grudnia dzieci z klas I, III i oddziału przedszkolnego oglądały spektakl "Pocahontas", zaprezentowany przez aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Zapewne wszyscy znamy historię o Pocahontas, ale nie wszyscy wiemy, że istniała ona naprawdę. Bajkowa adaptacja historii o słynnej indiańskiej księżniczce rozbawiła wszystkie dzieci. Atutem przedstawienia była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja, rozbudowana dekoracja oraz znakomicie dobrane zabawne dialogi. Wszystkie efekty sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce. Przedstawienie dało dzieciom możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom, zarówno tym małym, jak i dużym wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ten pogodny, pełen dynamiki i ciepła teatrzyk pokazał wszystkim widzom, że dobroć, uczciwość i odwaga pomaga zwyciężać zło, osiągnąć szczęście, miłość i pokój. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów, z wielkim entuzjazmem reagowały na to co dzieje się na scenie klaszcząc, włączając się w dialogi czy próbując śpiewać wraz z aktorami. Po spektaklu zjedliśmy obiad w barze Kina Iskra, a następnie zakupiliśmy świąteczne upominki w pobliskim sklepie.
Wyjazd na basen do Mikołajek
- 19.12.2018
W nagrodę za aktywny udział w V edycji konkursu „Eko – zabawa” 11 uczniów z naszej szkoły skorzystało z licznych atrakcji oferowanych przez Aquapark "Tropicana" w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewski. Organizatorem i fundatorem wycieczki był Urząd Gminy w Bargłowie Kościelnym. W akcję ekologiczną włączyło się 41 uczniów z naszej szkoły. Łączna ilość zebranej makulatury przez wszystkich uczniów z naszej szkoły to 1964 kg.
Warsztaty Rękodzieła Nowoczesnego
- 18.12.2018
- 14 grudnia uczniowie klas I-VI uczestniczyli w warsztatach rękodzieła nowoczesnego, organizowanych przez lokalną grupę działania ,,Biebrzański Dar Natury''. Podczas warsztatów panie reprezentujące grupę ,,BDN'' zaprezentowały, w jaki sposób wykonać własnoręcznie bożonarodzeniowe bombki przy użyciu styropianowej kuli, cekinów, wstążek, sznureczków i wielu innych ozdób. Uczniowie wraz z kilkoma nauczycielami samodzielnie przygotowali urokliwe prace.
Zdjęcia z zajęć są dostępne w albumie fotograficznym.
* „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury w roku 2018 ” współfinansowanegoprzez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020
MIKOŁAJKI
- 17.12.2018
Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. A to wszystko za sprawą pewnego Gościa, który odwiedził nas 6 grudnia. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym upominków, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się niespodzianka. Było dużo radości i uśmiechów. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.
Zabawa Andrzejkowa
- 12.12.2018
Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.
Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa.
W tym roku Andrzejki rozpoczęły się wystąpieniem artystycznym uczniów klas IV-VIII o tematyce związanej ze świętem Halloween. Anglistka - Marlena Karpio - uznała, iż ten dzień jest świetną okazją, aby połączyć te dwie, o podobnych elementach i zwyczajach zabawy. Uczniowie naszej szkoły w miły i przyjemny sposób zaczerpnęli odrobinę wiedzy na temat jednego z najpopularniejszych anglojęzycznych świąt oraz mieli możliwość porównać dwie kultury - polską oraz angielską.
Archiwum Aktualności