W dniu 21 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z Jasełkami oraz Wigilią. W przedstawieniu wystąpiło 24 aktorów z klas IV – VII. Myślą przewodnią Jasełek była walka dobra ze złem. Występ dzieci wzbudził ogromne zainteresowanie i sprawił zarówno uczestnikom jak i zgromadzonej publiczności wiele radości. Po części artystycznej życzenia świąteczne złożył Ks. Proboszcz Jarosław Mierzejewski oraz Pan Dyrektor Jan Duda, następnie wszyscy przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej Wigilii.
Jasełka 2017
- 18.01.2018
Wielka Liga Czytelników
- 04.01.2018
20 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy „Wielka Liga Czytelników” zorganizowany przez panią Marzennę Duda i Edytę Wawiórko-Lisowską. Do konkursu zgłosiło się 11 uczniów z klasy III i IV. Konkurs miał charakter teleturnieju. Zadaniem uczniów było wybranie jednej z kategorii konkursowej i udzielenie poprawnej odpowiedzi. Uczestnicy mieli wykazać się znajomością baśni H. Ch. Andersena oraz biografii autora.
Laureaci konkursu to:
Julia Jamińska – I miejsce
Natalia Kuklińska – II miejsce
Weronika Cekała – III miejsce
Martyna Pianka – IV miejsce
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe z rąk pana Dyrektora, który był również uczestnikiem komisji konkursowej. Gratulujemy!
Wycieczka do Ełku
- 27.12.2017
19 grudnia pojechaliśmy na wycieczkę do Ełku. Uczniowie z klas II, III i oddziału przedszkolnego brali udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”. Zdobywcy „Szczęśliwego Biletu”, mogli wystąpić na scenie i przez moment poczuć się aktorami. Wcielając się w rolę filmowych bohaterów: pszczółek, mrówek, kaczek, myśliwych, księżniczek przeżywały niesamowite przygody. Wszystkie ich poczynania na scenie były wyświetlane na telebimie. W ten sposób dzieci na bieżąco śledziły proces realizacji filmu. Podczas wspólnej zabawy poznały kilka tajników realizacji obrazu, dowiedziały się, co to green screen, kamera, rekwizyty i scenariusz. Zobaczyły, jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Emocji i zabawy było mnóstwo, teraz z niecierpliwością czekamy na film, który niebawem przyślą do nas twórcy widowiska. Kolejnym punktem wyprawy była sala zabaw „Tęcza”, gdzie najmłodsi skorzystali z licznych atrakcji włącznie z malowaniem twarzy. Następnie udaliśmy się do Kawiarni Deser i Kafka, gdzie dzieci uczestniczyły w pokazie, który od początku do końca wyjaśnił produkcję lizaków. Na naszych oczach z gorącego karmelu powstawały przepyszne lizaki. Mieliśmy słodką przyjemność skosztowania jeszcze ciepłych karmelków i przekonania się czy rzeczywiście smakują tak dobrze jak wyglądają. Nie tylko smakowaliśmy, ale też uczestniczyliśmy w ręcznej produkcji słodyczy. Każde z dzieci i opiekunów własnoręcznie przygotowało swojego lizaka, którego zabrało do domu. Odwiedziliśmy również Bibliotekę Miejską w Ełku – Oddział dla dzieci, w której pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom niezwykle barwne i ciekawe książeczki 3D oraz przeczytała opowieść pt.: „Wielka zadyma z Mikołajem” wprowadzając nas w miłą atmosferę świąteczną. Zachęciła dzieci do korzystania z zasobów biblioteki po uprzednim założeniu karty czytelnika. Uczniowie z klas IV-VII brali udział w warsztatach telewizyjnych oraz obejrzeli film„Coco” w kinie Planet Cinema.
Świąteczne ozdoby
- 27.12.2017
W grudniu dzieci z klasy II i III dzieliły się pomysłami na wykonanie ozdób świątecznych. Podczas jednych z zajęć plastycznych uczennica klasy III Emilka Skorupa wraz z mamą zaprezentowały sposób wykonania bombki świątecznej z nici. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Dziękujemy mamie Emilki za poświęcony czas. Czekamy na inne ciekawe propozycje i pomysły uczniów, które chętnie zrealizujemy.
Wyjazd do Aquaparku "Tropicana" w Mikołajkach
- 27.12.2017
W nagrodę za aktywny udział w IV edycji konkursu „Eko – zabawa” 18 uczniów z naszej szkoły skorzystało z licznych atrakcji oferowanych przez Aquapark "Tropicana" w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewski. Organizatorem i fundatorem wycieczki był Urząd Gminy w Bargłowie Kościelnym.
Finał konkursu "Eko - zabawa"
- 27.12.2017
12 grudnia pan sekretarz Gminy Bargłów Kościelny - Radosław Wawiórko odwiedził naszą szkołę, aby wręczyć dyplomy i upominki wszystkim uczestnikom czwartej edycji konkursu „Eko –Zabawa” – zbiórka makulatury. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Łączna ilość zebranej makulatury w szkole to 820,2 kg.
Pierwsza pomoc - zajęcia z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą
- 07.12.2017
O przeżyciu osób poszkodowanych w wypadku lub innym zdarzeniu często decydują pierwsze minuty. Od tego, czy znajdzie się ktoś, kto nie przejdzie obojętnie i udzieli pierwszej pomocy zależy życie ludzkie. Dnia 30 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w których wzięli udział wszyscy uczniowie.
Warsztaty poprowadzili uczestnicy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Bargłowa Kościelnego, którzy przybyli do nas z opiekunem drużyny - panem Markiem Bućko. Na wstępie instruktorzy zaprezentowali, w jaki sposób należy prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak ułożyć osobę nieprzytomną, żeby zapewnić jej bezpieczeństwo. Następnie uczniowie pod okiem instruktorów z MDP wykorzystując fantom, uczyli się jak sprawdzić czy osoba jest przytomna, układali poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, reanimując wykonywali sztuczne oddychanie i masaż serca. Na zajęciach przypomniano również sposób powiadamiania służb ratunkowych o zdarzeniu. Młodzi instruktorzy prezentowali też sztuczne rany, które dzieci uczyły się prawidłowo opatrywać. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach i mamy nadzieję, że będą potrafili wykazać się zdobytą wiedzą i zastosować ją w praktyce, gdy zaistnieje taka potrzeba.
Andrzejki
- 04.12.2017
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. 30 listopada w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, brali udział w zabawach m.in.: imię sympatii, kim będę w przyszłości, taniec z miotłą. Uczniowie, rodzice i nauczyciele tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy czekają już na następny andrzejkowy bal. Rodzice zadbali o poczęstunek i oprawę muzyczną oraz efekty świetlne podczas dyskoteki andrzejkowej.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
- 04.12.2017
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole odbyły się w zajęcia edukacyjno - rozrywkowe dla dzieci związane z misiem. Prawie wszystkie dzieci przyniosły ulubione „misiowe” przytulanki. Były misie małe i duże, nowe i nieco zmęczone przytulaniem. Wszyscy opowiadali o swoich pluszowych przyjaciołach, tańczyli z nimi przy piosence: „Pokochaj pluszowego misia”, a także utworzyli pociąg misiów w rytm utworu „Jadą jadą misie”. Dzieci poznały także historię pluszowego misia podczas oglądania prezentacji multimedialnej oraz słuchały fragmentu przygód znanego wszystkim i lubianego Kubusia Puchatka. Każdy uczestnik spotkania otrzymał kolorowankę z wizerunkiem misia, którą po starannym pokolorowaniu umieścił w galerii prac. Po dniu pełnym wrażeń misie wraz ze swoimi właścicielami wrócili do domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.
Teatrzyk kukiełkowy "Ucieczka smoków"
- 04.12.2017
W ostatnim tygodniu listopada uczniowie z klasy II zgłębiali tajniki teatru. Oprócz zdobytej wiedzy na temat rodzajów lalek teatralnych, pracowników teatru mieli okazję wcielić się w role aktorów przygotowując przedstawienie kukiełkowe pt. „Ucieczka smoków”. Duże wyzwanie stanowiło deklamowanie ról i ożywienie sylwet wykonanych przez dzieci. Ciepłe przyjęcie przedstawienia przez małą publiczność – dzieci z oddziału przedszkolnego, zainteresowanie nim pokazało, że uczniowie dobrze wykonali zadanie.
,,Pociąg do wolności" - Narodowe Święto Niepodległości
- 16.11.2017
„Pociąg do wolności” w dniu 10 listopada 2017 r. ze Szkoły Podstawowej w Kroszewie wyruszył w podróż po całym kraju, aby złożyć życzenia wszystkim Polakom z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po tym radosnym wstępie, pięknie wykonanym przez Karolinę Andrzejczyk i Anię Bućko w towarzystwie koleżanek i kolegów z kl. IV i V, zatrzymywał się na czterech stacjach: NIEWOLA, POWSTANIA, PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA, WOLNOŚĆ, na których została przybliżona historia naszej Ojczyzny. Szkolna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości została przygotowana pod kierunkiem pani Anny Palczewskiej – Ciruszys.
Lekcja biblioteczna "Polska moja Ojczyzna"
- 15.11.2017
10 listopada w szkolnej bibliotece uczniowie klasy IV i V przypomnieli „Legendę o powstaniu państwa polskiego” oraz przeczytali wybrane fragmenty poezji patriotycznej, m.in.: „11 listopada” Ludwik Wiszniewski, „Grób Nieznanego Żołnierza” Tadeusz Kubiak, „Twój dom” Wanda Chotomska. Stroje niektórych uczniów nawiązywały do polskich miast. Dzieci zaprezentowały się w nich podczas apelu z okazji Święta Niepodległości przygotowanego przez panią Annę Palczewską - Ciruszys. Spotkanie było dla wszystkich lekcją patriotyzmu oraz wyrazem podziękowania i pamięci o tych, którzy wywalczyli dla nas wolność.
Narodowe Święto Niepodległości - spotkanie z poezją
- 15.11.2017
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci z klas młodszych uczestniczyły w „Spotkaniu z poezją”. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze o tematyce patriotycznej czytane przez dzieci, pana dyrektora, nauczycieli i panią pielęgniarkę J. Krupińską. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Sekretarz Gminy pan Radosław Wawiórko, który chętnie włączył się do wspólnego czytania wierszy o naszej ojczyźnie. Spotkanie przebiegło w podniosłej atmosferze i z pewnością wpłynęło na kształtowanie pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych. Dziękujemy pani Annie Palczewskiej-Ciruszys za użyczenie pięknej dekoracji przywołującej ważne wydarzenia w dziejach Polski.
Z odblaskiem bezpiecznie
- 14.11.2017
10 listopada naszą szkołę odwiedził Sekretarz Gminy pan Radosław Wawiórko, który przypomniał dzieciom, jak ważne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Zwrócił uwagę na wyjątkowo istotną kwestię, jaką jest posiadanie przy sobie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy za oknami znacznie szybciej zapada zmrok, a warunki atmosferyczne dodatkowo utrudniają kierowcom widoczność. Aby wyrobić nawyk ich noszenia, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe.
Konkurs recytatorski w klasie III
- 12.11.2017
Uczniowie z klasy III rywalizowali w konkursie recytatorskim prezentując wiersze o jesieni. Ocenie podlegały: znajomość utworu i jego interpretacja, dykcja, tempo mówienia, ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie wraz z wychowawcą dokonali oceny wszystkich występów i wyłonili zwycięzców konkursu:
Natalia Kuklińska – I miejsce
Nikola Zalewska – II miejsce
Oliwia Górowska – III miejsce
Laureaci otrzymali dyplomy oraz drobne upominki w postaci przyborów szkolnych. Udział w konkursie z pewnością przyczynił się do rozwijania recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.
Śniadanie daje moc
- 12.11.2017
8 listopada braliśmy udział w akcji „Śniadanie daje moc!”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas II, III, dzieci z oddziału przedszkolnego, nauczyciele, pan dyrektor i pracownicy szkoły. Dzieci z klasy III i II odczytywały zagadki o żywności, a przedszkolaki prezentowały rebusy. Celem spotkania było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów i integracja szkolnej społeczności. Wspólnie spożyty posiłek połączyliśmy z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.
Spektakl "Uratujmy krainę baśni"
- 12.11.2017
Nasza szkoła gościła artystów Studia Teatralnego "Magik" z Białegostoku. Aktorzy zaprezentowali spektakl teatralny pt. „Uratujmy krainę baśni”. Głównym bohaterem był chłopiec o imieniu Jacek, który cały czas grał na komputerze i próbował namówić do tego dzieci . Telewizorek również przekonywał wszystkich, że oglądanie telewizji jest super. Jednak nasi widzowie przekonali Jacka o tym, że książki i bajki są prawdziwym bogactwem, dzięki czemu uratowali Krainę Baśni i wszystko dobrze się skończyło. Teatrzyk pokazał nam jakie wartości czerpiemy z czytania książek. Postawiono na szali cudowną krainę fantazji kreowaną przez naszą wyobraźnię i równie kolorową zataczającą coraz większe kręgi krainę multimediów (gier, telewizji, komputerów). Przedstawienie nakłaniało młodych widzów do pożytecznego spędzania czasu wolnego. Negowało bezwartościowe, przepełnione przemocą gry komputerowe i programy TV, jednocześnie promowało korzyści płynące z obcowania z książką i klasyczną baśnią, które przyczyniają się do tego, że świat staje się bardziej wartościowy. Spektakl bardzo się podobał wszystkim widzom, a szczególnie najmłodszym.
Dzień Nauczyciela
- 18.10.2017
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Nauczyciela.
Archiwum Aktualności