20 listopada grupa przedszkolna i uczniowie klasy I i II wraz z wychowawcami i rodzicami obejrzeli baśń muzyczną pt. „W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „Duduś” z Łodzi. W spektaklu wzięły udział malutkie skrzaty, wesolutkie smerfy, króliczki pełne trwogi, złośliwy trol Szczerbol, zła czarownica oraz niedźwiadek. Wartkiej akcji towarzyszyły błyskotliwe i zabawne dialogi. Doskonale znani bohaterowie bajki wzbudzali żywiołowe emocje wśród dzieci. Przedstawienie podobało się wszystkim, gdyż każdy uczestnik mógł w nim brać czynny udział. Aktorzy zapraszali młodych widzów na scenę, prosząc o pomoc, rady, wskazówki i podpowiedzi. Dzieci czuły, że bez ich pomocy główny bohater nie pokonałby przeciwności losu. Widowisko teatralne było bardzo wesołe, pełne śpiewu, tańca i ruchu scenicznego. Specjalnie przygotowana scenografia, efekty świetlne, wspaniałe kostiumy, cudowna muzyka i profesjonalny zespół aktorów wprowadziły małych widzów w zaczarowany i magiczny świat baśni. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych i dzieci zostały obdarowane balonami.
Aktualności
Baśń muzyczna "W tajemniczej krainie krasnali"
- 20.11.2019
- 2
DLA NIEPODLEGŁEJ
- 20.11.2019
Dzieci z klasy I i II świętowały radosną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę czytając poezję patriotyczną i śpiewając pieśni patriotyczne zaproszonym przedszkolakom. Wszyscy z uwagą wysłuchali legendy o powstaniu państwa polskiego oraz zaśpiewali hymn państwowy. Celem naszego spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych, uczenie dzieci szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych a także poznawanie historycznych wydarzeń naszej ojczyzny. Przygotowana dekoracja, patriotyczne utwory i pieśni wprowadziły nas w historyczny, podniosły nastrój.
3
Sukces naszej uczennicy!
- 17.11.2019
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza uczennica Karolina Andrzejczyk zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Poetycko-Plastycznym „Święty Jan Paweł II- papież, który ukochał swoją Ojczyznę”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Łabętniku. Zadaniem było napisanie wiersza o treści zgodnej z tematyką konkursu oraz wykonanie ilustracji odwołującej się do treści utworu poetyckiego. Praca literacka i plastyczna musiały tworzyć integralną całość. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Anna Palczewska- Ciruszys.
Karolinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
„Polsko, czuwam.”
- 12.11.2019
Pod takim hasłem dnia 8 listopada 2019 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, które przygotował Teatr Szkolny, pod kierunkiem Anny Palczewskiej-Ciruszys – nauczycielki języka polskiego i historii. Inspiracją do treści były słowa Jana Pawła II z rozważań podczas Apelu Jasnogórskiego z młodzieżą w Częstochowie 18 czerwca 1983 roku:
Czuwam - to znaczy czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje.
Czuwajmy przy wszystkim, co stanowi autentyczne dziedzictwo pokoleń, starając się wzbogacić to dziedzictwo. Naród zaś jest przede wszystkim bogaty ludźmi. Bogaty człowiekiem. Bogaty młodzieżą! Bogaty każdym, który czuwa w imię prawdy, ona bowiem nadaje kształt miłości.
Wycieczka do Białegostoku
- 12.11.2019
Dnia 6 listopada uczniowie z klasy V, VI, VII i VIII wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Wyjazd zorganizowała pani Anna Palczewska-Ciruszys, a jako opiekunka pojechała pani Alicja Kuklińska.
Wycieczka do Ełku
- 09.11.2019
Dzieci z klasy I, II i IV oraz przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Ełku, gdzie wzięły udział w zajęciach z robotyki oraz doskonale spędziły czas na swobodnej zabawie w edukacyjnej sali zabaw „Kolej na klocki”. Miały też okazję poznać środowisko życia papug odwiedzając ełcką papugarnię, w której pobyt wywołał mnóstwo emocji. Wyjazd był doskonałą okazją do zdobywania nowych doświadczeń i wiedzy, a także integracji grupy podczas wspólnej zabawy.
61
Pasowanie na ucznia
- 08.11.2019
6 listopada pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Zaprezentowali zaproszonej publiczności program artystyczny. W dalszej kolejności uroczyście ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania zostali pasowani na ucznia symbolicznym ołówkiem przez pana dyrektora. Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie dyplomów i pamiątek. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej.
19
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- 08.11.2019
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzili uczniowie z klasy I i II wraz z wychowawczynią czytając kolejne przygody Gangu Słodziaków. Spotkanie z książką uatrakcyjniły pluszowe maskotki, które towarzyszyły dzieciom podczas słuchania perypetii bohaterów z Leśnej Polany. Uczniowie otrzymali albumy na naklejki i złożyli obietnicę codziennego głośnego czytania przez co najmniej 10 minut, za co w nagrodę będą systematycznie otrzymywać naklejki do swoich albumów. Każdy uczestnik spotkania został obdarowany zakładką do książki z wizerunkiem bohaterów książeczki. Obejrzeliśmy również film przedstawiający historię pisma i książki. Głównym celem spotkania było zachęcenie do codziennego czytania oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci.
11
Archiwum Aktualności