• język polski

Omawiamy zadania egzaminacyjne z języka polskiego.Lekcja na skype 1000

Teksty literackie i kulturowe- powtórzenie pojęć.Lekcja na skype o 1100

VI

Kryzys Rzeczpospolitej w XVII wieku- powtórzenie wiadomości. Prześlę na grupie klasowej kartę pracy.

23.06.2020 r.

Wiersz i środki stylistyczne- ćwiczenia powtórzeniowe.Lekcja na skype 800

VII

Kto jest kim? Bohaterowie powieści „Krzyżacy”. Prześlę ćwiczenia do lektury na grupie klasowej.

Omawiamy zadania egzaminacyjne z języka polskiego.Lekcja na skype 900

Teksty literackie i kulturowe- powtórzenie pojęć.Lekcja na skype o 1000

V

Czego nauczyły nas przygody bohaterów naszych lektur? Powtórzenie z rozdziału VII. Lekcja na skype 1030

24.06.2020 r.

VI

Rodzaje powieści-powtórzenie. Przeczytać informację na stronach 344-345, wypisać rodzaje powieści, czym się charakteryzują i podać przykłady takich książek. Lekcja na skype 830

VII

Królowa Jadwiga. Lekcja na skype o 900 z wykorzystaniem karty pracy z lektury „Krzyżacy”

VII

Historia Zbyszka i Danusi. Ćwiczenie z wykorzystaniem tekstu lektury- prześlę notatkę do uzupełnienia na klasowe konto.

VIII

Czy istnieje idealny świat? Puść wodze fantazji i przygotuj krótką wypowiedź na temat szkoły Twoich marzeń. Opisz funkcjonowanie tej instytucji, relacje pomiędzy nauczycielem a uczniami, przedmioty nauczania, sposób prowadzenia lekcji.

VIII

Dzieło filmowe. Zapoznać się notatką umieszczoną na stronach 204-207 i przygotować wypowiedź na jedno z wybranych ćwiczeń z podręcznika.

IV

Powtórzenie umiejętności z nauki o języku- ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń. Lekcja na skype o 1100

V

Czego nauczyły nas przygody bohaterów naszych lektur? Powtórzenie z rozdziału VII. Lekcja na skype 1130

VIII

Powtórzenie wiadomości i umiejętności z działu „Polska i świat w nowej epoce”. Przeczytać podsumowanie na stronach 266-268 i wykonać zadania powtórzeniowe w zeszycie ćwiczeń.

25.06.2020 r.

VI

Czym charakteryzują się teksty nieliterackie? Przeczytać wiadomości ze str. 346 i napisać, czym charakteryzuje się tekst informacyjny, tekst publicystyczny i tekst reklamowy?

Nasze sukcesy i porażki, plany życiowe. Lekcja na skype o 900

IV

Powtórzenie umiejętności z nauki o języku- ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń.Lekcja na skype o 1000

V

Powtórzenie umiejętności z nauki o języku- ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń.

VII

Danusia i Jagienka.Ćwiczenie z wykorzystaniem tekstu lektury- prześlę notatkę do uzupełnienia na klasowe konto.

VI

W obronie granic Rzeczpospolitej- podsumowanie. Prześlę na grupie klasowej kartę pracy.

Czego nauczyliśmy się z historii w tym roku szkolnym? Lekcja na skype o 1100